MARDİN'in Midyat İlçesi'nde, PKK'nin bomba yüklü minibüsle Emniyet Müdürlüğü'ne saldırdı.

Midyat da PKK Saldırısı

MARDİN'in Midyat İlçesi'nde, PKK'nin bomba yüklü minibüsle Emniyet Müdürlüğü'ne düzenlediği intihar saldırısında ilk bilgilere göre 1 polis öldü, 2 sivil vatandaş yaşamını yitirdi, aralarında çocukların da bulunduğu 34 kişi yaralandı.

Bugün saat 11.15 sıralarında PKK'liler bomba yüklü minibüsle ilçenin en merkezi yeri olan Cumhuriyet Bulvarı üzerinde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasına bomba yüklü minibüsle intihar saldırısı düzenledi. 
Emniyet Müdürlüğü binasının yanı sıra marketler, kamu binaları, işyerleri, evlerin bulunduğu ve vatandaşların yoğun olduğu Cumhuriyet Bulvarı üzerinde, önünde beton bloklar ve demir bariyerler bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önüne bomba yüklü minibüsle gelen terörist, araçla içeriye girmek isteyince, durumundan şüphelenen bina girişindeki polisler araca ateş açtı. 
Bu sırada PKK'li, demir korkuluk ve bariyerlerin önünde bomba yüklü minibüsü infilak ettirdi ve ortalık bir anda savaş alanına döndü. Patlamanın etkisiyle olay yerinde yangın çıktı ve emniyet müdürlüğü binasındaki araçlar alev aldı. Saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslar ve vatandaşlar tarafından Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek söndürdü.