Nepal’de 23 kişi taşıyan Tara Air uçağı kayıp

Nepal’de 23 kişi taşıyan Tara Air uçağı kayıp

Nepal’de 23 kişi taşıyan Tara Air uçağı kayıp!

Nepal’den kalkan ve çift turboprop motorlu Twin Otter tipi uçak, kayboldu. Tara Air şirketine ait uçakta 23 yolcu ve mürettebat bulunuyordu.

 Nepal’de 23 kişi taşıyan Tara Air uçağı kayıp! 
Tara Air şirketine ait uçak, Nepal’de 20 dakikalık uçuş için Pokhara’dan havalandı. Uçakla irtibat, iniş yapacağı Jomsom kasabası yakınlarında kesildi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatılırken şirket yetkilileri uçakta 20 yolcu ve 3 mürettebatın bulunduğunu açıkladı. Yolcuların tamamı, bölgede trekking ve dağa tırmanan turistler olduğu bildirildi.

Bölgeye helikopterler gönderilirken kötü hava şartları ve düşük görüş nedeniyle arama kurtarma çalışmaları güçlükle yapılıyor.

Halen Tara Air filosunda 7 adet uçak bulunuyor. Bu uçaklardan üçü de Havilland tasarımı DHC-6-300 Twin Otter, ikisi Viking Air DHC-6-400 ve kalan iki uçak da Dornier 228.

NEPAL’DE ÇOK KULLANILIYOR

Yarı hazırlanmış pistlere inip kalkabilen Twin Otter veya Dornier 228 gibi uçaklar, Nepal içindeki hava ulaşımına önemli bir katkı sağlıyor. Bölgede en son uçak kazası 2013 Mayısında meydana gelmişti. Nepal Havayolları’na ait Twin otter, aynı rotada uçuşu sırasında bir nehir yatağına düşmüş, çok sayıda yolcu yaralanmıştı.

Görüşünüzü Bildirebilirsiniz


Görüş bildirebilmek için, giriş yapmanız gerekir

Yapılan Görüşler