Pakistan'da lunaparka intihar saldırısı: 72 ölü, 300’ü aşkın yaralı

lunaparka intihar saldırısı

Pakistan'da lunaparka intihar saldırısı: 72 ölü, 300’ü aşkın yaralı
Pakistan’ın Lahor kentinde bir lunaparka canlı bomba saldırısı düzenlendi. Saldırıda çoğu kadın ve çocuk 72 kişi yaşamını yitirdi, 300’den fazla kişi yaralandı. Saldırıyı Taliban üstlendi.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
Lunaparka intihar saldırısından ilk kareler
Pakistan'da 3 günlük yas ilan edildi 
Pakistan’da bombaların son hedefi, ülkenin doğusundaki Lahor’da bulunan bir lunaparkta pazar gezintisine çıkan halk oldu. ‘Gülşen İkbal’ adlı lunaparkın otoparka açılan ana girişinde, salıncaklara birkaç metre mesafede gerçekleşen canlı bomba saldırısında ilk belirlemelere göre en az 72 kişi öldü, 300’ü aşkın kişi yaralandı. Ölen ve yaralananların büyük kısmının çocuk ve kadın olduğu bildirildi. Saldırıyı Taliban üstlendi. Ülkede 3 günlük yas ilan edildi.

Hedef Hırıstiyanlar mı?

Yetkililer, kurtarma çalışmaları ve güvenliğin sağlanması için orduyu da yardıma çağırdı. Saldırının hedefinin Paskalya tatili için gezmeye çıkan Hıristiyan aileler olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Parkın karşısında oturan Javed Ali, patlamanın şiddetiyle evinin camlarının kırıldığını söyledi. “Her şey sallanıyordu, etrafı toz kapladı. On dakika sonra dışarı çıktım. Evimizin duvarında insan eti vardı” dedi.