Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), erteleme kararını resmi siteden duyurdu. Açıklamada şu ifadeler ku

Neden Darbi Maçı Ertelendi

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi ertelendi

Türk Telekom Arena'da bugün oynanacak ve saat 20.00'de başlayacak olan mücadeleye saatler kala İl Spor Güvenlik Kurulu maçı seyircisiz oynatma kararı aldıktan kısa bir süre sonra da mücadele ileri bir tarihe ertelendi.
İçişleri Bakanlığı maçın seyircisiz oynanması yönünde Galatasaray Kulübüne telkinde bulunduğu öğrenildi. Bunun üstüne saat 16:30'da stada giren taraftarlar dışarı çıkartılmaya başlandı. Galatasaray taraftarı da bu karara 'yönetim istifa' diye bağırarak tepki gösterdi.İçişleri Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kulüplerin yetkilileri arasında yaşanan yoğun bir görüşme maratonu sonucunda karşılaşmanın ertelenmesine karar verildi. Maçın ne zaman oynanacağı daha sonra açıklanacak.TFF AÇIKLAMA YAPTI
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), erteleme kararını resmi siteden duyurdu. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği'nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır."

GALATASARAY TFF'YE YENİ BAŞVURU YAPTI
Fanatik gazetesinin haberine Galatasaray Kulübü, derbi maçın yarın oynanması için TFF yetkililerine başvurdu. 

Galatasaray'ın bu talebinin kabul görmesi ise zor görünüyor. Zira, milli takım perşembe günü İsveç ile Antalya'da hazırlık oynayacak; ay yıldızlı ekibimizde her iki kulüpten çok sayıda oyuncu bulunuyor.

28 NİSAN'DA OYNANABİLİR
A Spor'un aktardığı bilgiye göre ise ertelenen maç, Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçlarının oynanacağı haftadan sonra, 28 Nisan Perşembe günü Türk Telekom Arena'da seyircili olarak oynanacak