Diktatör: 300'ün üzerinde şehit verdik ama ne kazandık biliyor musunuz

Çocukları Askerlik Yapmayan Diktatör

Çocukları askerlik yapmadı, ama başkaların çocuklarını kendi egosu için öldürüyor.

Kaçak Saray Diktatör, temmuz ayından bu güne 300’ün üzerinde şehit verildiğini belirterek, “Ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu, dosta düşmana bir kez daha gösterdik. Bu önemliydi. Bu kazanç var ya öyle büyük bir kazanç ki ancak Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz” dedi.
"ŞEHİTLİK VE GAZİLİK, MANEVİ BİRER PAYE OLARAK HİÇBİR MADDİ KARŞILIKLA MUKAYESE EDİLEMEZ"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Sizlerin şahsında, ülkemizin tamamındaki 227 şehit yakını ve gazimize şükranlarımı ifade ediyorum. Övünç madalyası, şeref madalyası ile birlikte, Türkiye Cumhuriyeti devletinin verdiği en üst madalyadır. Devletin, bu madalyanın üzerinde hiçbir taltif, teşekkür, şükran aracı bulunmuyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Sizlere bu madalyayı ve beratı bizzat takdim etmek şahsım için çok müstesna, çok şerefli bir görevdir. Şu anda 55 ilimizde gerçekleştirilmekte olan törenlerdeki madalya ve beratlar da Cumhurbaşkanı olarak şahsım adına hak sahiplerine teslim ediliyor. Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakârlıklarını düşündüğümüzde devletimiz onlar için ne yapsa haktır, ne yapsa azdır. Esasen, şehitlik ve gazilik, manevi birer paye olarak, hiçbir maddi karşılıkla mukayese edilemez. Şehitlerimiz, ‘Onlara ölüler demeyiniz, zira onlar diridirler’ hükmünün muhatabı olarak, kıyamet gününde şefaat ayrıcalığı kazanmıştır. Peygamber Efendimiz ise, ‘Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya dönmeyi arzu etmez. Sadece şehit, gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister’ buyuruyor." 

"ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ ASLA SAHİPSİZ DEĞİL"
 
"Allah yolunda ölümü göze alarak mücadele eden, bu uğurda bedel ödeyen gazilerimizin ecrini, hiç kimsenin, hiçbir faninin tam anlamıyla takdir etmesi mümkün değildir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, onlara sahip çıkarak aziz hatıralarına layık olmamız gerektiğini söyledi ve "Bu sebeple devletimiz de, şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi asla sahipsiz bırakmıyor. Bugün burada tevcih ettiğimiz madalya ve beratlar, manevi birer hatıradır, taltiftir" şeklinde konuştu. Şehit yakınlarına ve gazilere tazminattan maaşa, kamuda işe yerleştirmeye kadar pek çok hak tanındığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hamdolsun devletimiz, şehitlerimizin geride kalanlarına ve gazilerimize sahip çıkacak imkânlara sahiptir. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu imkânları daha da geliştirerek, şehitlerimizin aziz hatıralarına ve gazilerimizin fedakârlıklarına layık olmaya çalışacağız" diye devam etti. Milletimizin tarih boyunca, mücadele azmi, cesareti, yeni yerler fethetme ve buraları vatan kılma konusundaki maharetiyle; devlet kurma ve yaşatmadaki kabiliyetiyle temayüz ettiğini vurguladı.