Sevginin Bittiği Yer; sadece günümüzdeki aşkı anlatmıyor, aynı zamanda Lykia, Attaleia, Antiphellos,

Sevginin Bittiği Yer

Sevginin Bittiği yer;

Her kesin okuyabileceği, anlaşılması zor olmayan bir edebi ederdir. Hikâye akışı bir hiç kopmadan, baştan sona akıcı bir şekilde aynı heyecanla devam etmektedir.

Antalya’ya bağlı küçük sahil kasabası olan Antiphellos (Kaş). Tarih boyunca bir aşıkları bağında yaşamalarına izin vermiştir. Bazen insan umduğunu bulamıyor, hesapta olmayan birçok engel çıkıyor. Aşıkların önüne çıkabilecek engelleri ancak birlikte özveride bulunurlarsa üstesinden gelinebilir. Ama iki aşıktan biri diğerine sırtını dönerse, amaçları ne olursa olsun, sonu hüsran olacak.

Serdar kendine göre büyük aşk yaşadığı Çiğdem; Amfi tiyatro da onu yalnız başına bıraktığında, artık tek başınaydı. Sevginin Bittiği Yer’di o anda durduğu yer. İlçeyi terk etmek zorunda kaldı. Kendisi dahil hiç kimse döneceğini sanmıyordu. Kimse beklemiyordu da ama patronu tekrar Kaş’a gelmesi için onu zorlayınca, bir karar vermesi gerekiyordu. Ya hayatı boyunca o acıyla yaşayıp, kaçacak, ya da acısıyla yüzleşecekti.

Serdar gecelerce düşündükten sonra, acısıyla yüzleşme kararı aldı. Ama bir gerçek daha vardı. Yüreği sevgi için çarpmıyordu. İntikam ateşi yüreği yakıp kül ediyordu.

Serdar döndüğünde, birçok şeyi hesaplamıştı. Ama kendisi de hiç hesaplamadığı bir kişi daha karşısına çıktı. Uzun zamandı Fatoş ile tanışıyordu. Ancak Fatoş bütün planlarını alt üst edecek kadar kendisine yakındı.

Sevginin Bittiği Yer; sadece günümüzdeki aşkı anlatmıyor, aynı zamanda Lykia, Attaleia, Antiphellos, Dolichiste Antik kenti, Helenistik, Roma, Osmanlı dönemlerine ait tarihi yerleşim yerleri de anlatmaktadır.

Görüşünüzü Bildirebilirsiniz


Görüş bildirebilmek için, giriş yapmanız gerekir

Yapılan Görüşler